RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


 страхування зелена карта 

страхування зелена карта

Основні положення

Страховий  сертифікат  (поліс) "Зелена  картка"   -   страховий сертифікат єдиної  форми,  що  застосовується  в  країнах – членах міжнародної системи автомобільного  страхування  "Зелена  картка", які зазначені і не викреслені у такому сертифікаті.

У разі  виїзду  транспортного   засобу,   зареєстрованого   в Україні, до  країн  -  членів  міжнародної  системи автомобільного страхування "Зелена карта" власник  такого  транспортного  засобу зобов'язаний   мати   чинний   договір  міжнародного  страхування, посвідчений  відповідним   уніфікованим   страховим   сертифікатом "Зелена картка".


Страхова компанія забезпечує відшкодування шкоди, заподіяної потерпілим - третім особам внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що сталася під час дії цього полісу і винуватцем якої був водій транспортного засобу, зазначеного цьому полісі. Виплата страхового відшкодування здійснюється на умовах, визначених законодавством про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів країни відвідання, де стався страховий випадок.

 

Історія створення

Після Другої світової війни у Європі розпочалося зростання об'ємів автомобілебудування. Більша кількість автомобілів почала з'являтись на автошляхах, відповідно зростала кількість аварій і кількість людей, які отримували тілесні ушкодження.

 

Спеціальною резолюцією Транспортного комітету ООН ще у 1949 році було рекомендовано європейській спільноті запровадити обов'язкове страхування відповідальності автовласників для забезпечення відшкодування шкоди потерпілим.

 

Саме в той час, європейські країни, із початком руху до об'єднання, утворили міжнародну систему страхування відповідальності «Зелена картка». Механізм роботи цієї системи дуже простий: якщо італієць придбав поліс обов'язкового страхування відповідальності в італійській страховій компанії, то він є чинним в усіх країнах-членах «Зеленої карти». Тобто, якщо цей італієць стане винним в аварії у Португалії, то потерпілий португалець отримає відшкодування від італійської страхової компанії, в якій італієць купував "Зелену карту".

Обов\'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на території країни — члена міжнародної системи автострахування «Зелена карта»

 

HDI СТРАХУВАННЯ здійснює обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів на території країни - члена міжнародної системи автострахування "Зелена картка" відповідно до Закону України №1961–IV від 1 липня 2004 р. із змінами та доповненнями

 

Поліс "Зелена картка" дає гарантію того, що у випадку дорожньо-транспортної пригоди, яка сталася за межами України, шкода, заподіяна Вашим автомобілем іншим учасникам аварії, буде компенсована страховою компанією. Міжнародний сертифікат «Зелена картка» необхідний для відвідування країн, що входять до системи «Зелена картка» (практично вся Європа, а також ряд країн Африки та Азії) на власному авто. Цього вимагає законодавство більшості країн Європи. Контроль за наявністю поліса «Зелена картка» покладений на Державний Комітет з охорони державного кордону України.

 

Типи договорів

 

Існує два типи міжнародних договорів "Зелена картка" в залежності від території їхньої дії: 

 

    Вся Європа: Австрія, Бельгія, Кіпр, Чехія, Німеччина, Данія, Іспанія, Естонія, Франція, Фінляндія, Великобританія, Греція, Угорщина, Італія, Ірландія, Ісландія, Люксембург, Латвія, Литва, Мальта, Норвегія, Нідерланди, Португалія, Польща, Швеція, Словаччина, Словенія, Швейцарія, Албанія, Андорра, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Білорусь, Хорватія, Ізраїль, Іран, Марокко, Молдова, Македонія, Румунія, Сербія, Чорногорія, Туніс, Туреччина.

    Білорусь, Молдова, Росія: Білорусь, Молдова, Росія.

 

 

Вартість страхового поліса встановлюється Моторним (транспортним) страховим бюро України в залежності від:

 

    типу транспортного засобу; країни, в яку направляється транспортний засіб; терміну дії поліса.

 

Страхова сума визначається відповідно до умов про обов'язкове страхування в країні перебування.

 

Страховий платіж сплачується одноразово.

 

Термін страхування визначається за домовленістю сторін від 15 діб до 1 року.

 

Дія поліса страхування поширюється на території країн - членів міжнародної системи автомобільного страхування "Зелена картка".

 

Наявність поліса страхування гарантує, що за рахунок страхової компанії потерпілим буде відшкодована заподіяна шкода, що пов’язана з:

 

    втратою працездатності (тимчасової чи постійної) або смерті третіх осіб;

    пошкодженням або знищенням транспортних засобів третіх осіб;

    пошкодженням або знищенням майна третіх осіб.

 

Страхове відшкодування сплачується на підставі законодавства країни, на території якої відбулася дорожньо-транспортна пригода.

 

Документи, необхідні для придбання поліса страхування:

 

    копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; посвідчення водія.

 

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

 

Обов'язково! Придбавши поліс «Зелена картка», Ви страхуєте свою відповідальність, але не свій автомобіль. Якщо Ви з власної провини потрапите в ДТП, то страхова компанія відшкодує тільки той збиток, який Ви завдали третім особам. Витрати щодо ремонту і відновленню власного автомобіля не відшкодовуються. Якщо Ви хочете впевнено почуватися на дорозі і не турбуватися про збереження свого автомобіля, необхідно придбати поліс страхування (КАСКО).
Переглядів: 5633 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (2)

Переглядів: 1848 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »


Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2021