RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 страхування професійної відповідальності 


Необхідність запровадження системи страхування професійної відповідальності медичних і фармацевтичних працівників обумовлена, передусім, зростанням кількості випадків заподіяння шкоди життю та здоров’ю громадян (пацієнтів) внаслідок неналежного забезпечення якості надання медичних і фармацевтичних послуг. Це відбувається на тлі розширення спектру, зростання кількості різноманітних послуг, які пропонують відповідні заклади, і пов’язано, передусім, із впровадженням нових технологій у лікувально-діагностичний процес та процес фармацевтичного забезпечення населення. Стурбованість викликає, перш за все, якість цих послуг в умовах недосконалої системи контролю якості медичних і фармацевтичних послуг.

Головною причиною розгляду спірних та суперечливих питань між надавачами і отримувачами медичних  і фармацевтичних послуг є звернення громадян до керівництва закладів охорони здоров’я, аптечних закладів, виконавчих органів державної влади та органів місцевого самоврядування  (їх профільних управлінь), а також судових органів та органів прокуратури, пов’язані з наданням неякісних медичних і фармацевтичних послуг та необґрунтованим призначенням ліків, у тому числі відпуску їх фармацевтичними працівниками, що може спричинити погіршення здоров’я та загрозу життю пацієнтів.

Сьогодні, в умовах підготовки до запровадження в Україні системи загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування все гостріше відчувається потреба у побудові такої системи взаємовідносин між пацієнтом і лікарем (фармацевтом), коли вони набудуть ознак рівноправних суб’єктно – суб’єктних відносин, що передбачає з одного боку захищеність пацієнта від необгрунтованих та невиправданих втручань, які можуть нанести шкоду, а з іншого  – відповідальність лікаря (фармацевта) за свої дії та його захист від упереджених претензій щодо шкоди здоров’ю в результаті його ненавмисних помилкових дій під час виконання своїх професійних обов’язків.

Неможливо вести фахову розмову про створення системи загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування без забезпечення належних умов її функціонування. За даннимим Федерального фонду обов’язкового страхування Російської Федерації, кількість звернень пацієнтів, пов’язаних з вимогою компенсації до медичних установ за останні 10 років зросла більше ніж в 30 разів. Поширюються випадки судового врегулювання претензій пацієнтів до медичних закладів та працівників.

Отже, метою страхування професійної відповідальності медичних (фармацевтичних) працівників є, в першу чергу, забезпечення належного рівня їх правового захисту. Впровадження системи дозволить лікарю (фармацевту) займатися передусім своєю професійною діяльністю, а не відволікатися на рішення проблем, які відносяться до компетенції інших організацій, що, в свою чергу, буде сприяти підвищенню якості медичного (фармацевтичного) обслуговування.

Систему страхування професійної відповідальності медичних і фармацевтичних працівників треба впроваджувати ще й тому, що:

- все більше ускладнюються та стають високовартісними сучасні технології діагностики та лікування пацієнтів;

- зростає рівень обізнаності пацієнтів та їх знань щодо власних прав;

- позови про відшкодування шкоди, які подають пацієнти, як правило, значно перевищують заробітну платню медичних (фармацевтичних) працівників.

Головна причина відсутності зацікавленості в страхуванні професійної відповідальності та гальмування відповідного процесу серед тих, хто впливає на формування та реалізацію державної політики охорони здоров’я – це, по перше, відсутність ефективного, відповідального власника та професійного менеджменту лікувальних закладів, загальна низька культура та нерозуміння необхідності цього процесу, недовіра до будь яких новацій, заснованих на страхових принципах.



Переглядів: 7113 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (13)

Переглядів: 2253 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »


Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2024