RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 добровільне пенсійне страхування 


Добровільне пенсійне страхування сьогодні -  пенсія в майбутньому

На сьогодні  відповідальність за формування майбутніх пенсій несе не тільки Держава та роботодавець, але і  сам робітник. Відповідно до діючого пенсійного законодавства громадянам України аби претендувати на пенсію за віком після досягнення 60 років (жінкам до 1961 р.н. - після 55-60 років) потрібно мати не менше 15 років страхового стажу. Крім того, для призначення мінімальної пенсії та для підвищення пенсії за понаднормативний стаж необхідно мати 30 років страхового стажу жінкам та 35 років - чоловікам. Нагадуємо, що поняття трудового стажу вже немає після набуття чинності Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з 1 січня 2004 року. Натомість з'явився стаж страховий, що передбачає обов'язкову сплату страхових внесків на  державне пенсійне страхування, які пропорційно враховуються при нарахуванні пенсії.  Попри все, держава через структури Пенсійного фонду дбає про своїх громадян, розробивши у вищезгаданому законі нововведення - добровільна участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування. Йому підлягають особи, які досягли 16-річного віку та не належать до кола застрахованих осіб. До них відносяться: іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України; громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами  України; студенти та інші непрацюючі категорії населення (крім пенсіонерів). Тепер, якщо людина навчалася, перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 6 років, працювала нелегально або узагалі не працювала все життя, але сплачувала внески до Пенсійного фонду - може цілком розраховувати на пенсію.

 

Для добровільної участі в обов'язковій системі пенсійного страхування необхідно укласти відповідний договір з управлінням Пенсійного фонду за місцем проживання особи та подати наступні документи: заву про добровільну участь, копії ідентифікаційного коду, трудової книжки та документа, що посвідчує особу.

 

Договір укладається на термін не менше одного року  і  визначає порядок сплати внесків, умови набуття застрахованою особою права на пенсійні виплати відповідно до Закону, обов'язки, права, відповідальність сторін, строк дії Договору та порядок його розірвання.

 

Застрахована особа повинна  сплачувати  внески на рахунок управління Пенсійного фонду, з яким укладено Договір про добровільне страхування. Розмір внеску визначається в Договорі, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою, ніж мінімальний страховий внесок, це  33,2% від мінімальної заробітної плати, установленої на той період, за який обчислюється внесок.

 

Договором про добровільну участь  може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків за попередні періоди, починаючи з 1 січня 2004 року(саме тоді почало діяти положення про добровільну участь). Розмір суми заноситься в договір і сплачується однією сумою протягом 10 днів із дня підписання договору.

 

Пенсійний фонд України потурбувався також і про громадян, що працюють за кордоном, розробивши «Порядок добровільної участі в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за спрощеною процедурою» (від 10 березня 2009 року № 10-1), який по своїй суті є спрощеним механізм чинного закону: українці, що працюють за кордоном, можуть платити страхові внески, не виїжджаючи із країни проживання, і страховий стаж їм буде зараховуватися на батьківщині. Для цього такі громадяни повинні повідомити про свої наміри управління, де їм нададуть необхідну інформацію. Страхові внески перераховуються в іноземній валюті на окремі рахунки Пенсійного фонду.

 

Останнім часом  зросла довіра громадян до органів Пенсійного фонду, про що свідчить бажання громадян брати участь у системі добровільного пенсійного страхування. Наразі в УПФУ у м.Хмельницькому укладено понад 42 договори добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

 

Слід пам'ятати, що добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування дозволить Вам набути страхового стажу для права на отримання майбутньої пенсії.

За  інформацією  сектору з організаційно- інформаційної роботи управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому

 

Добровільне пенсійне страхування – вид особистого страхування на підставі відповідного договору між страховиком і дієздатним громадянином, за яким у разі настання пенсійного віку громадянин має право на одержання додаткової пенсії за рахунок сплати страхових внесків. Договір добровільного страхування додаткової пенсії укладається у письмовій формі і засвідчується страховим свідоцтвом (полісом, сертифікатом). Підприємства та організації за рішенням адміністрації і профспілкового комітету, якщо це передбачено колективним договором (угодою), а також колгоспи та інші кооперативні організації за рішенням загальних зборів можуть відшкодовувати працівникам за рахунок власних коштів, призначених для оплати праці, повністю або частково внески, сплачені ними за договорами добровільного страхування додаткової пенсії .
Переглядів: 5633 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (2)

Переглядів: 1848 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »


Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2021