RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 страхування нерухомого майна 


Об’єктами цього виду страхування є будівлі, споруди, передавальні пристрої, сировина та матеріали, готова продукція, незавершене виробництво, тощо. Страхувальником виступає власник або користувач ( орендатор) майна. Цій групі притаманне як добровільне (власник майна) так і обов’язкові ( орендатор майна) види страхування.

Майно, в першу чергу, страхується від вогневих ризиків (пожежа від удару блискавки) та стихійних ризиків ( злива , сель, ураган). В той же час майно може страхуватися за окремими ризиками обраними страхувальником, а саме: технічними аваріями та катастрофами (короткого замикання, аваріями комунікаційних мереж, проникнення води з сусідніх приміщень, неправильною експлуатацією техніки та обладнання), противоправних дій третіх осіб ( крадіжка зі зламом, навмисне пошкодження, підпал тощо ).

 

Тривалість дії договору - до одного року.

 

Для укладення договору страхувальник звертається до страховика з усною або письмовою заявою. Страховик оглядає майно відносно його вартості та ризикованості (андеррайтинг об’єкту ). На основі результатів огляду визначаються основні умови страхування, а саме:

 

· страхова сума;

 

· тарифна ставка;

 

· франшиза;

 

· перелік страхових ризиків;

 

· термін дії договору, тощо.

 

Страхувальник має право вибору страхових ризиків, страхової суми та франшизи. Договір вступає в силу після сплати страхувальником страхового внеску.

 

Розмір тарифних ставок цього виду страхування залежить від розмірів підприємств, галузі виробництва, характеру технологічних процесів та сировини. Як правило, розмір тарифних ставок коливається в межах від 0,01 до 0,2% за вогневі та стихійну ризики, від 0,1 до 1% за ризик „Технічні аварії і катастрофи” та від 0,5 до 5% за ризик „ Дії третіх осіб”. Слід відмітити ,що тариф за ризик „ Дії третіх осіб” залежить від ступеня захищеності майна підприємства, а також від його розміру.

 

Розглянемо страхування будівель, які належать фізичним особам.

 

У сучасних умовах фізичні особи, власники будівель або повнолітні члени їхніх родин, а також фізичні особи, які тимчасово користуються або розпоряджаються будівлями на законних підставах, можуть бути страхувальниками й укладати договори добровільного страхування.

 

Знищення або пошкодження будь-якої будівлі завдає її власникові величезних збитків. Тому кожний власник будівлі чи будівель повинен заздалегідь подбати про те, щоб у разі виникнення таких збитків мати змогу покрити їх.

 

При цьому страхування має переваги, які полягають у тому, що зобов'язання за договором страхування починають виконуватися з моменту його укладення. А для нагромадження значних заощаджень потрібний тривалий час. Тому страхування будівель відіграє велику роль у захисті економічних інтересів громадян, які можуть зазнати матеріальних збитків унаслідок непередбачуваних подій.

 

До переліку об'єктів, що підлягають страховому захисту, належать різні споруди: житлові, садові й дачні будинки, господарські (сараї, погреби, гаражі) та зовнішні (тротуари, тераси, огорожі, ворота) будівлі, зведені на постійному місці, у тому числі й ті, під заставу яких страхувальник одержав кредит в установі банку. Одночасно з будівлями приймається на страхування додаткове обладнання до них (газопровід, водяні, газові лічильники, грати на вікнах тощо). Договором можна передбачити страхування цивільної відповідальності страхувальника та членів його родини за шкоду, яка може бути заподіяна при користуванні (розпоряджанні) будівлями.

 

При цьому страхувальник має право вільно вибирати об'єкт страхування, а саме, він може застрахувати:

 

· усі будівлі, які розташовані на його земельній ділянці;

 

· окремі будівлі (лише житловий будинок або гараж);

 

· окремі конструктивні елементи (тільки вікна, двері або дах);

 

· будівлі, зведення яких не закінчено.

 

Відповідальність страховика зі страхування будівель полягає у відшкодуванні збитків, що виникли внаслідок стихійного лиха (буря, ураган, блискавка, злива, град, обвал, зсув, сель, вихід підґрунтових вод, осідання грунту, повінь, землетрус); пожежі, вибуху, аварії опалювальної системи, водопровідної або каналізаційної мережі, проникнення води із сусіднього приміщення, викиду газу; неправомірних дій третіх осіб.

 

Укладати договір страхування починають з таких дій:

 

· уточнюють факт належності будівель особі, з якою укладається договір;

 

· з'ясовують, оголошено чи ні в даній місцевості про загрозу обвалу, повені або іншого стихійного лиха. Якщо про таку загрозу оголошено, договір не укладається (крім поновлення на ще один строк);

 

· обов'язково оглядають будівлі у присутності страхувальника;

 

· з'ясовують, чи забезпечені будівлі (особливо садові, дачні будинки) належним доглядом (постійне проживання, систематичне відвідування, нагляд родичів, сусідів і т. ін.);

 

· дають страхову оцінку будівель, щоб правильно визначити страхову суму.

Страховий продукт покриває витрати пов'язані із знищенням домашнього майна від таких страхових випадків, як стихійні явища природи, затоплення, крадіжки, пожежі, аварії та неправомірні дії третіх осіб, тощо.

 

Предмет страховки:

 

    квартири в багатоповерхових будинках,

    житлові будинки,

    господарські споруди;

    внутрішнє та зовнішнє оздоблення будівлі, зокрема

    рухоме майно: обладнання, меблі, побутова техніка

 

Страхові ризики:

 

    пожежа, удар блискавки, вибух;

    стихійні лиха (буря, ураган, шторм (штормовий вітер), град, злива, землетрус, тиск снігового покрову);

    пошкодження водою з водопровідних, каналізаційних, опалювальних і протипожежних систем внаслідок їх розриву або переповнення

    протиправні дії третіх осіб;

    транспортна шкода.

 

Необхідні документи:

 

    заява на страхування;

    паспорт громадянина України;

    ідентифікаційний номер;

    свідоцтво про право власності на майно

 

Страховий захист може поширюватись на:

 

    нерухомість, в тому числі конструкцію виробничих та адміністративних будівель, разом з оздобленням, водними, газовими та електричними комунікаціями;

    устаткування та технологічне обладнання

    товарні запаси, що знаходяться на складі та в обігу

 

Від чого можна застрахуватись?

 

Страховими випадками є знищення або пошкодження застрахованого майна, внаслідок:

 

    пожежі, вибуху, удару блискавки, падіння літальних апаратів

    стихійних лих (землетрусу, бурі, вихору, смерчу, повені тощо)

    пошкодження рідиною з водопровідних, опалювальних систем

    протиправних дій третіх осіб

 

Який розмір страхової суми?Страхова сума може встановлюватись залежно від ринкової вартості майна, що підлягає страхуванню.

 

Скільки коштує страхування?

 

Розмір страхового платежу формується індивідуально для кожного підприємства. Тариф розробляється з урахуванням розміру страхової суми, переліку застрахованих об’єктів та набору страхових випадків.




Переглядів: 7113 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (13)

Переглядів: 2253 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »


Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2024