RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 особливості страхування 


З 90-х років ХХ століття у незалежній Україні почав створюватися недержавний страховий ринок. У цей час виникають перші приватні страхові компанії, такі як: "Омета-Інстер", "Ризик", "Скайд", "Саламандра", "Скайд-вест", "АСКО-Прометей" - філіал Російської акціонерної компанії, "Росток", "Славія" та інші.

 

У травні 1993 року був виданий Декрет Кабінету Міністрів України "Про страхування", який поклав початок створенню цивілізованої системи страхування у нашій державі. Відповідно до Декрету було введено ліцензування страхової діяльності, систему звітності страховиків і методи державного регулювання страхового ринку. Було створено Державний комітет у справах нагляду за страховою діяльністю, на який було покладено виконання відповідних функцій і повноважень.

 

Коли ж українці почали звертатися до послуг страхових компаній? Ще декілька років тому страхуванння було досить невідомим явищем. З великою обережністю люди ставилися до послуг страховиків. Сьогодні вже страхові компанії з`являються як «гриби після дощу», всюди можна побачити привабливі рекламні плакати, які обіцяють захистити майно і здоров`я без значних витрат. Населення дійсно збільшує попит на страхові поліси. Найпопулярніше сьогодні – страхування автомобіля. Стосовно страхування життя, то люди з недовірою та побоюваннями відносяться до цього, нерозуміючи, яка користь тут може бути. Причиною є не знання всіх нюансів, пов’язаних з різними видами страхування. Потрібно детально розглянути ці види.

 

 1. Страхування автомобіля

 

Страхування транспортного засобу - це найпоширеніший вид страхування, який має значний попит у всьому світі та який довів свою користь та значущість перед мільйонами людей.

 

Багато хто чув та користується страхуванням КАСКО. Що саме означає ця абревіатура? КАСКО - це страхування транспортного засобу (далі за текстом – ТЗ) та додаткового обладнання від їх пошкодження, загибелі та викрадення. До КАСКО не відноситься страхування пасажирів, вантажів, багажу, відповідальність перед третіми особами тощо. КАСКО страхує ТЗ (вантажні, легкові, спеціальні автомобілі, мотоцикли, причепи, спеціальну та сільськогосподарську техніку та деякі інші транспортні засоби), а також обладнання, що прикріплене до них ззовні або всередині, що є власністю, придбано в кредит, лізинг, чи взято в оренду юридичними або фізичними особами.

 

Зазвичай ТЗ та обладнання можуть бути застраховані від:

 

    пошкодження або знищення внаслідок ДТП;

    пошкодження або знищення внаслідок протиправних дій третіх осіб;

    незаконне заволодіння автомобілем внаслідок викрадення (крадіжки, грабежу, розбою);

    пошкодження або знищення внаслідок нападу тварин;

    пошкодження або знищення внаслідок стихійного лиха, падіння дерев та будь-яких предметів;

    пошкодження або знищення внаслідок пожежі чи вибуху застрахованого автомобіля.

 

Кожний власник ТЗ повинен усвідомлювати, що ніколи не можна бути впевненим у тому, що, наприклад, автомобіль не потрапить у ДТП чи не постраждає від протиправних дій третіх осіб. Особливо застрахувати своє авто повинні ті водії, які придбали новеньку автівку, або ті, хто нещодавно за кермом.

 

Досить часто автовласники не обізнані у тому, яким чином нараховується вартість страхування, тому багато хто відмовляється від нього, вважаючи – що це досить дорого. Але якщо детально розібратися у тому, скільки що коштує, то можна спокійно обрати для себе оптимальний варіант (страховий пакет - поліс).   

 

Слід відзначити, що страхування здійснюється за тарифами, складеними з урахуванням типу транспортного засобу, його віку, вартості, характеру використання, стану зберігання. Крім того, до уваги беруться також стаж водія, випадки участі в ДТП, обрані страхові випадки (ризики), тривалість здійснення страхування, кількість застрахованих транспортних засобів, територія дії договору страхування, розмір франшизи та деякі інші чинники.

 

Спеціалісти страхової компанії зможуть легко визначити точну вартість полісу, враховуючи ваші побажання та особливості автомобіля. Узагальнюючи, можна з впевненістю стверджувати, що в середньому вартість КАСКО обійдеться у 5-6% від вартості автомобіля (якщо Ваша автівка, наприклад, коштує 100 тис. грн., то КАСКО буде коштувати  приблизно Вам – 5-6 тис. грн. на рік).

 

Коли Ви вже остаточно вирішили придбати поліс КАСКО, для укладання договору необхідно буде зібрати наступні документи:  

 

     посвідчення водія;

    паспорт;

    ідентифікаційний код;

    свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

    заява (заповнюється безпосередньо в офісі страхової компанії).

 

У договорі страхування важливо звернути увагу на Франшизу. Вона встрановлюється для визначення оптимального розміру страхового зобов`язання з виплати у договорах страхування, котрі укладаються за іншими, ніж страхування життя, видами страхування.

 

Франшиза є частиною можливої шкоди, що може бути заподіяна майновим інтересам страхувальника, яка залишається на відповідальності самого страхувальника і не підлягає відшкодуванню страховиком. Через те, що розмір франшизи означає частину збитку, який не відшкодовується страховиком, її конкретне значення визначається в договорі страхування на підставі згоди сторін. Франшиза звичайно встановлюється в абсолютній величині або у відсотках від страхової суми, але в деяких випадках може встановлюватися в частках від страхової вартості об`єкта страхування або від розміру реально отриманого збитку. Спосіб завдання франшизи обов’язково має бути зафіксований у договорі страхування.

 

Франшиза буває двох видів – умовна і безумовна.

 

Умовна або інтегральна (невід’ємна) франшиза – умова звільнення страховика від відповідальності за збиток, що не перевищує розміру встановленої франшизи. Якщо збиток перевищує встановлену франшизу, то страховик зобов’язаний виплатити суму збитку повністю. Умовна франшиза може вноситися до договору страхування за допомогою запису "вільно від F відсотків за страховою сумою” (де F – величина відсотків від страхової суми).

 

Безумовна, або ексцедентна (та, що віднімається) франшиза означає, що страховий збиток за будь-яких умов завжди відшкодовується за відрахуванням встановленого відсотка франшизи. Безумовна франшиза може записуватися в договорі страхування таким чином: "вільно від перших F відсотків за страховою сумою” (де F – відсотки від страхової суми, що завжди відраховуються із суми певного страхового збитку, якщо розмір цього збитку перевищує розмір безумовної франшизи). Якщо розмір збитку менше безумовної франшизи, страхова виплата не здійснюється.

 

Наявність франшизи визначається прагненням страховика:

 

    запобігати відшкодуванню збитків, які мають неймовірний характер і можуть бути передбачені внаслідок наперед відомих властивостей об`єкту страхування зазнавати природного збитку (биття скляних виробів або гниття швидкопсувних продуктів при їхньому транспортуванні, випаровування, іржавіння, інші види природного зносу та інше);

    не відшкодовувати збитки, що відповідають постійним та/або незначним ушкодженням об`єкта, вартість яких дорівнює рівню витрат страховика на експертизу цих ушкоджень;

    дисциплінувати страхувальника щодо більш ретельного виконання умов договору страхування, дотримання ним принципу граничної сумлінності шляхом дбайливого ставлення до об’єкту страхування та запобігання настанню незначних збитків, по яких страховик звільняється від страхових зобов’язань (при цьому підвищується ймовірність виявлення й усунення причин появи і більш значних збитків);

    компенсувати частину майбутніх можливих витрат на експертизу страхових випадків, які можуть статися, по укладених договорах страхування;

    захиститися від можливих проявів шахрайства страхувальника для незаконного отримання ним відшкодувань по неіснуючих збитках невеликого розміру.

 

Крім того, франшиза зменшує вартість страховки, бо встановлення франшизи можна представити еквівалентом зменшення страхової суми. А ця умова повинна передбачати пропорційне зменшення розміру страхової премії для того, щоб зберегти принцип еквівалентності зобов’язань страховика і страхувальника при незмінності розміру страхового тарифу (розмір останнього є об'єктивним кількісним показником страхового ризику і не залежить від того, чи домовилися страховик і страхувальник про застосування франшизи у договорі страхування, чи ні).

 

Наявність франшизи скорочує кількість дрібних претензій, спрощуючи розрахунки страховика із страхувальником у випадку заподіяння дрібних збитків об`єкту страхування, підтримує стійкість страхових операцій шляхом економії коштів страхового фонду, а також підвищує відповідальність страхувальника за виконання умов договору страхування, що в цілому сприяє оптимізації виконання страхових зобов'язань.

 

2. Страховий поліс «Зелена картка»

 

Як правило, мандрівка на автомобілі закордон – це чудовий спосіб провести свята чи вихідні. Отже, для того, щоб на вашому шляху відбувалися лише приємні пригоди, важливо правильно підготуватися до поїздки і придбати поліс «Зелена картка». Давайте з’ясуємо, як це краще зробити і на які характеристики страховки слід звернути увагу.

 

Поліс «Зелена картка» - обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників на території країн - членів міжнародної системи автострахування «Зелена Картка», або назва однойменної системи міжнародних договорів і страхового свідоцтва про страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, які виїжджають у країни – члени цієї системи.

 

Ця картка дістала назву від кольору і форми полісу. Заснована вона була у 1949 році. Нині членами Міжнародної системи «Зеленої Картки» є понад 40 країн Європи, Азії та Африки. У червні 1997 року до складу членів системи «Зеленої Картки» було прийнято Україну.

 

За полісом «Зелена Картка» може бути застрахована ваша відповідальність перед третіми особами внаслідок ДТП на території однієї з країн-членів міжнародної системи автострахування «Зелена картка».

 

До цих країн належать: Австрія, Албанія, Андора, Бельгія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцоговина, Велика Британія, Греція, Данія, Ізраїль, Іран, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Македонія, Мальта, Марокко, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сербія, Словакія, Словенія, Туніс,  Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Чорногорія, Швейцарія,Швеція, Естонія.

 

Потрібно звернути увагу саме на те, що страхується відповідальність за шкоду, заподіяну життю, здоров`ю, майну третіх осіб внаслідок експлуатації транспортного засобу закордоном, на території відповідних країн.

 

Користуючись цим видом страхування, виключається можливість страхування певних випадків:

 

    у разі заподіяння шкоди життю, здоров’ю та/або майну власника транспортного засобу, винного у скоєнні ДТП;

    за пошкоджене або знищене майно, що знаходилося у транспортному засобі страхувальника, винного у скоєнні ДТП;

    за пошкоджений або знищений транспортний засіб його власнику, винному в скоєнні ДТП;

    за забруднення або пошкодження об`єктів навколишнього природного середовища;

    за наслідки пожежі, що виникла внаслідок ДТП поза межами проїзної частини та на прилеглій до неї території;

    за пошкодження або знищення антикварних речей, виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, предметів релігійного культу, колекцій картин, рукописів, грошових знаків, цінних паперів;

    якщо ДТП сталося внаслідок навмисних дій або грубої необережності третьої особи, визнаних такими в установленому порядку;

    якщо ДТП сталося внаслідок масових безпорядків і групових порушень громадського порядку, військових конфліктів, стихійного лиха, вибуху боєприпасів, пожежі транспортного засобу, не пов`язаних з цією дорожньо-транспортною пригодою.

 

Придбавши поліс «Зелена картка», Ви в межах ліміту знімаєте з себе відповідальність за матеріальну шкоду, яку можете нанести життю та здоров`ю, а також майну потерпілих. Обов`язково придбати страховий поліс «Зелена Картка» потрібно водіям, які виїжджають до однієї з країн-членів цієї міжнародної системи автострахування.

 

Вартість такого страхового полісу визначається Моторним (транспортним) страховим бюро України та залежить від строку перебування за кордоном, типу транспортного засобу і країни відвідування.

 

Для того, щоб отримати страховий поліс «Зелена картка», Вам потрібно надати наступні документи:

 

    заповнену заяву;

    технічний паспорт або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

    посвідчення водія. << Содержание < Предыдущая Следующая >

Тема 10. Страхування в зарубіжних країнах

 

Страхова діяльність у країнах Заходу нараховує вже більше 300 років. Починалась вона з розвитку страхування від пожеж після великої пожежі в Лондоні 1666 року та створення "Кавового дому Едварда Ллойда" в 1668 році. Однак більшість законів, які регулюють діяльність страхових компаній, було прийнято зовсім недавно.

 

Тепер ринок страхових послуг добре розвинутий і спирається на досить ґрунтовну правову базу. Лондон - найбільший у світі центр страхування, а також розміщення міжнародного перестрахування. П'ята частина загального світового страхування, страхового бізнесу на міжнародному ринку концентрується саме в британській столиці.

 

Найперший закон, який прийнято у Великобританії і котрий діє до наших днів, - "Закон про страхування життя” 1774 року, що фактично зробив незаконними спроби спекулювати на смерті іншої людини. Нагляд за діяльністю страхових компаній вперше введено "Законом про компанії із страхування життя” 1870 року. Згідно з цим законом страхові компанії було зобов'язано робити відрахування та подавати річний фінансовими звіт до Міністерства торгівлі. У 1906 році "Законом про морське страхування” сформульовано законодавство, яке регулює укладення угод із страхування морських транспортних засобів. Сьогодні цей закон — єдиний законодавчий акт з даного питання.

 

Нині діючі закони про страхові компанії на нормативні документи сформульовано на початку 1980-х років. У наступні роки було прийнято велику кількість законодавчих актів. Це пов'язано з інтеграцією європейської Спілки та заходами із захисту інвесторів, які визначено в "Законі про фінансові послуги” 1986 року. Подальші зміни в законодавстві введено 1 липня 1994 року, коли вступили в дію "Третя директива із страхування життя” та "Директива із загального страхування”.

ОСОБЛИВОСТІ СТРАХУВАННЯ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

 

Страхова справа у Великобританії має два головних напрями:

 

— довгострокове страхування життя (контракти можуть укладатися на багато років);

 

— загальне страхування (зокрема страхування від нещасних випадків і короткострокове страхування життя: контракти укладаються на строк не більше одного року).

 

Нині понад 800 компаній уповноважені займатися у Великобританії одним чи кількома видами страхового бізнесу. Майже 450 компаній належать до Асоціації британських страховиків. Деякі компанії є так званими взаємними закидами на правах власності держателів їхніх страхових полісів. І фахові послуги також надають деякі "дружні товариства” (об'єднання фізичних осіб).

 

У Великобританії на ринку страхування також діє багато іноземних компаній, з якими британські тісно співпрацюють. Невеликі британські компанії, як правило, обмежують діяльність територією своєї країни. Більшість великих компаній, що займаються загальним страхуванням, працюють також за кордоном, діючи через філії, агенції чи пов'язані з ними місцеві фірми. Форма страхових компаній:

 

1. Приватні компанії — з граничною відповідальністю та акціонерним капіталом. У цих компаніях акціонери мають істотніше право на отримання прибутку компанії. Більшість страхових компаній Великобританії є приватними.

 

2. Спільні компанії — належать власникам страхових полісів та існують для одержання прибутку. Вони створені для користі власників полісів. Ці компанії займаються страхуванням життя і становлять третину ринку всього страхування життя.

Типи страхових компаній:

 

1. Змішані страхові компанії (проводять як страхування життя, так і загальне страхування).

 

2. Філіали, які займаються загальним страхуванням життя.

 

3. Філіали, які займаються індивідуальним страхування життя.

 

4. Компанії, які займаються перестрахуванням.

 

5. Корпорація "Ллойд".

 

Типи посередників:

 

1. Індивідуальні посередники:

 

а) страхові брокери;

 

б) брокери;

 

в) брокери "Ллойда";

 

г) незалежні фінансові консультанти;

 

д) страхові консультанти.

 

2. Страхові агенти:

 

а) уповноважені представники;

 

б) представники компаній.

 

Організації, які діють на ринку страхових послуг Великобританії: Асоціація англійських страховиків - складається з представників близько 400 страхових компаній, що покривають більше 90 відсотків ринку страхування. Фінансується за рахунок відрахувань членів організації.

 

Функції Асоціації:

 

— тиск на уряд з метою створення необхідних умов розвитку страхування;

 

— забезпечення зв'язку з Міністерством торгівлі та промисловості;

 

— управління зв'язками з суспільством з питань індустрії страхування; Інститут лондонських страховиків — асоціація морських та авіастраховиків, які не входять до складу "Ллойда".

 

Лондонський страховий центр — біржа для страховиків не пов'язаних з морським страхуванням на лондонському ринку, який не покриває "Ллойд".

 

Асоціація англійських страховиків та інвестиційних брокерів — лідер серед торговельних асоціацій у Великобританії.

 

Національна асоціація незалежних фінансових консультантів — лідер серед незалежних фінансових консультантів у Великобританії.

 

Інститут дипломованих страховиків — головний професійний заклад у Великобританії.

 

var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }


Переглядів: 7113 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (13)

Переглядів: 2251 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)



Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2024