RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 страхування автотранспорту 


Автоцивілка - обов'язкове страхування автомобіля

 
У більшості країн особи, що не володіють полісом страхуванняавтовідповідальності, не мають права керувати транспортними засобами.

Страхове покриття повинне поширюватися на відповідальністьстрахувальника у випадку смерті або каліцтва, заподіяного третім особам, іушкодження їх власності. Ця вимога не поширюється на третійосіб, найнятих страхувальником, якщо смерть або каліцтво виникають абовідбулися в процесі виконання робіт, для здійснення яких вони булинайняті.


Страховики і їх агенти можуть випускати коверноти. Термін діїковернота не узаконений і залежить від часу, який витрачає страховикна андеррайтинг та оформлення постійних сертифікатів, що підтверджуютьукладення договору страхування. Термін оформлення постійних сертифікатівможе змінюватися від 15 до 60 днів, проте зазвичай він становить 30 днів.

Документ, що підтверджує факт укладання договору страхування

(ковернот, сертифікат або страховий поліс), повинен включати наступнідані:

> реєстраційний номер застрахованого транспортного засобу або його опис (під транспортним засобом розуміється автомобіль, що належить страхувальнику або набутий ним у розстрочку);

> ім'я, прізвище та інші відомості про страхувальника ;

> дату підписання договору страхування;

> дату припинення дії договору;

> дані про особу або осіб, допущених до керування транспортним засобом;

> обмеження на використання транспортного засобу (наприклад, вантажівка не можна використовувати для пасажирських перевезень);

> заяву про відповідність сертифікату до законодавства країни, в якій він був виданий.


Наведені дані дозволяють страховику уникнути необхідностівипускати ковернот і новий страховий сертифікат в тому випадку, колистрахувальник змінює використовуваний автомобіль. Однак в умовах полісаобов'язково обмовляється, що з метою перегляду величини ризикустрахувальник повинен протягом всього декількох днів поставити страховика ввідома про зміну автомобіля.

Якщо автомобіль управляється особою, не включеним до пункту "особа абоособи, допущені до керування транспортним засобом ", страховик буденести відповідальність тільки у випадку крадіжки автомобіля або пов'язаної зкрадіжкою аварії, що стала причиною смерті/каліцтва/пошкодження майна третіхосіб.

Пункт "особа або особи, допущені до керування транспортним засобом"звичайно доповнюється страховиком словами "Крім того, страхувальник можеуправляти будь-яким приватним автомобілем, що не належить йому і непридбаних у розстрочку або взятих в оренду за договором лізингу ".

Деякі страховики обмежують дію цього Розширення: "окрім взятихв прокат за договором оренди ". Це доповнення називається" управління іншимиавтомобілями ". Звичайно воно може бути отримано страхувальником і незабезпечує всього покриття, зазначеного в полісі, обмежуючись покриттямризиків відповідальності перед третіми особами.

У тимчасових ковернотах повинні бути зазначені час і дата їх випуску, ау страхових сертифікатах - тільки дата.

Якщо страховик розриває договір страхування, то полісодержательповинен негайно (принаймні не пізніше 7 днів з моменту повідомлення)повернути страховий сертифікат [5].

 Форми полісів страхування приватного автотранспорту

Деякі поліси страхування приватного автотранспорту випускаються вформі буклетів, інші ж друкуються на великих бланках. Більшістьстраховиків використовують стандартну форму поліса з пронумерованимирозділами і табличкою, що показує, в якому розділі можна знайтиінформацію, що відноситься до події страховим випадком. Така формаполіса може використовуватися в тих випадках, коли необхідно заповнити всіїї пункти (як відбувається при страхуванні за повного покриття) або лишеневеликий розділ (як відбувається при страхуванні тільки відповідальностіперед третіми особами).

Умови полісу вимагають "негайного сповіщення страховика про будь -інцидент, який може спричинити за собою виникнення претензії ". Такаформулювання виглядає не досить чітку, але різниця між терміновістюповідомлення про можливе смертельних каліцтва, завданих третім особам, іневеликий подряпині очевидна.

Страховики також наполягають на тому, щоб позовні заяви абоклопотання надсилалися до них негайно, без повідомлення про отримання

(щоб уникнути погіршення становища страхувальника за час листування).

Як було зазначено вище, право суброгації переходить до страховикаавтоматично після сплати ним страхового відшкодування. Але умови полісаможуть дозволити йому почати позовної процес відразу ж після одержанняпретензії. Страховик може почати розслідування події і, якщобуде потрібно, збір відомостей про третій стороні.

Однією з умов поліса є право страховика в будь-який моментрозірвати контракт, попередивши про це страхувальника за сім днів і повернувшипропорційну частину отриманої премії. Страховий сертифікат повинен бутиповернутий страховикові. Розрив контракту є серйозним кроком, томудострокове припинення поліса трапляється в страховій практиці щодорідко. Страховики вважають за краще дочекатися закінчення терміну діїконтракту, а потім збільшити розмір премії або відмовити у відновленніполіса.

Інші умови, як правило, завжди включаються в поліс страхуванняавтотранспортного засобу, наводяться нижче:


> дотримання пересторог і підтримання автомобіля у справному стані;

> використання автомобіля відповідно до умов поліса. При цьому зазвичай дозволяється керування автомобілем третіми особами під час ремонту та технічного обслуговування, а також під час паркування біля готелів і ресторанів (незалежно від того, що зазначено в пункті, що визначає коло осіб, допущених до керування автомобілем);

> зобов'язання страхувальника або водія автомобіля не відмовлятися від відповідальності і не робити поспішних заяв про оплату (це може ускладнити ведення страховиком подальших переговорів);

> сума відшкодування. Якщо існує кілька полісів, то по кожному з них буде виплачена тільки частка відшкодування, пропорційна страхової суми;

> повідомлення поліції у випадку крадіжки;

> арбітраж. Якщо вимога відшкодування за полісом визнається, але існують розбіжності щодо розмірів відшкодування, справа може бути передана до незалежний арбітраж;

> обов'язок повідомити страховика про зміну використовуваного страхувальником транспортного засобу. Деякі страховики наполягають на негайному повідомленні, інші - протягом семи днів

Існують також і виключення. Деякі з них відносяться до всьогоскладу покриття, наприклад, радіоактивне забруднення, випадки заколоту івійськові ризики; інші виключення відносяться до конкретних ризиків. Наприклад,звукові удари не є загальним винятком, воно відноситься тільки допошкодження транспортного засобу (випадкове ушкодження, пожежа абокрадіжка). Пункт "пошкодження транспортного засобу" буде виключати:


> загальну суму франшизи;

> знос, амортизацію, механічну або електричну поломку;

> пошкодження шин в результаті проколів, розривів або гальмування;

> збиток у результаті неможливості експлуатувати транспортний засіб.


У пункті про відповідальність вказується, що покриття, яке забезпечуєтьсяполісом страхування автотранспортного засобу, не поширюється наінше майно страхувальника (це виключення просто пояснює ситуацію).

Іншими звичайними, винятком є тілесні пошкодження, що виниклив процесі виконання страхувальником своїх службових обов'язків.


Переглядів: 7113 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (13)

Переглядів: 2253 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »


Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2024