RSS
Страхування

Меню сайту

Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 каско страхування 


Що таке страхування знають начебто всі. Страховка життя, від нещасного випадку, соціальні, пенсійні, медичні страховки, страхування автомобіля - майже кожен чув або користувався якимсь з видів цих послуг. Звичайно, далеко не всі рахують страховку необхідністю, часто про неї можна почути такі відгуки, як «тягар», «зайві витрати», «гроші в нікуди» і так далі. Так частіше, звичайно, відзиваються про обов'язкове страхування, наприклад, про «автоцивілку». Ми ж розглянемо нюанси іншого варіанту страхування авто, примусово не закріпленого на законодавчому рівні.

КАСКО - це страхування автомобіля від збитку і угону, найбільш масова послуга серед видів добровільного страхування.  Варто обмовитися, не завжди дана послуга виявляється добровільною. У разі покупки автомобіля в кредит частіше частого основною умовою кредитування є повне КАСКО. Проте навіть у разі нав'язування даної послуги зазвичай є вибір між страховими, є можливість «підстроїти» КАСКО під конкретного водія. У будь-якому випадку, не варто купувати кота в мішку, сліпо вірячи консультантам салону, банкірам або знайомим. Варто розібратися і розглянути «що за звір» ближчий і докладніший.

«Класика» КАСКО - це страхування або тільки від пошкоджень (збитку) авто, або і від пошкоджень (збитку) і від угону. Воно дозволяє скоротити фінансові втрати у випадку:

- пошкодження (знищення) (ТС) унаслідок ДТП;

- пошкодження (знищення) ТС унаслідок стихійного лиха;

- пошкодження (знищення) ТС унаслідок пожежі або вибуху;

- пошкодження (знищення) ТС унаслідок падіння сторонніх предметів, апаратів, що літають, нападу тварин, які відбулися не під час руху ТС;

- пошкодження (знищення) ТС унаслідок протиправних дій третіх осіб;

- незаконного заволодіння ТС (крадіжка, грабіж, розбій).


Максимальна сума виплат при настанні страхового випадку може дорівнювати ринковій вартості ТС встановленою і закріпленою в договорі сторонами на момент його висновку  з урахуванням зносу автомобіля з моменту укладення договору. Сума зносу оцінюється страховою компанією по її правилах страхування і варіюється у різних компаній.

Ринкову вартість машини визначає експерт СК, враховуючи рік випуску, початкову ціну, виробника. Обкатаний «залізний кінь» після першого року експлуатації може коштувати на 20-30% менше від первинної ціни. Далі ціна знижується на 10-20% щорічно. Сам поліс КАСКО від від украй рідкісних нині 4% до 8-15% від ринкової вартості авто. Ціна поліса залежить від тьми тьмущої показників: моделі і поточної вартості ТЗ, виробника, кількості допущених до управління осіб, їх віку і досвіду водіння, умов страхової програми.

Чи потрібно страхуватися по КАСКО взагалі, чи страхувати, наприклад, і угін і збиток - вирішувати кожному. Деякі порівнюють страховку з грою в російську рулетку - заряджений один патрон, який буде результат, покаже час. А він може бути від плачевного фіаско до легкого переляку з найменшими втратами. Без сумніву, сам факт страхування по КАСКО не є порятунком від всіх бід, але пом'якшити удар правильно вибрана страховка може.

Але не забуватимемо, що страхова компанія - фінансова структура, а не добродійна організація. Відповідно мета страховиків - заробити. І добре якщо чесним шляхом, але далеко не всі по ньому йдуть. Не гидуватимуть нічим, «завлекалово» рекламою, обман, підтасовування інформації і документів, використання щосили прогалин і казусів нашого законодавства, схожого із-за дірок з сиром. Деякі ярі аналітики, що українським страховим компанія довіряють менше, ніж... міліції, прокуратурі і судам. А це говорить про багато що.

Страхування КАСКО - один з найскладніших видів фінансових послуг, вимагає уваги, певних знань, якоїсь частки цинізму і критичності до інформації, що поступає, розумного підходу і «тверезого холодного розрахунку». Вибираючи КАСКО, варто триматися золотої середини між вибором найдешевшої програми і бездумною витратою грошей, без єдиної спроби заощадити. Ось, наприклад, вибір неповного КАСКО, тільки за збиток автомобілю - економія може агукатися, адже немає ні єдиного замку не підвладного викрадачам, немає також 100% надійного місця «ночівлі» транспортного засобу. Відводять «залізну конячку» навіть з нечувано дорогого паркінгу або капітального гаража в кооперативі, що охороняється.

Варіюються ціни на КАСКО також від оплати поліса на виплату, розширення його дії на територію країн СНД, спрощеного порядку виплат страхового відшкодування, як наприклад, за пошкоджене дзеркало або фару без довідки з ДАІ. Деякі послуги страхові підносять як VIP-програми - виїзд на місце ДТП страхового комісара, збір довідок в ДАІ, виклик таксі на місце події та інші, деколи більш ніж фантастичні послуги. При цьому, частина розрекламованих послуг є зовсім не виборчим підходом до клієнта, а практикою більшості що поважають себе і свого клієнта страхових  компаній. Частина озвучених як реклама послуг може і зовсім бути ніяк не позначена в договорі з клієнтом, а значить, навряд чи виконується. Ну, деякі послуги виявляються лише за додаткову плату.

Також часто поступає пропозиція від страхової понизити ціну для машин, що ночують на офіційних стоянках, що охороняються, або для автомобілів які використовуються/простоюють залежно від сезону, пропонуються також тарифи «вихідного дня» (за статистикою ДАІ - самі «угонні» дні збігаються з середньостатистичним уїкендом), є також програми «До першого разу», згідно яким повноцінно оплачується лише один страховий випадок протягом року. Економія може скласти і 50%, проте «знав би, де впасти, підстилав би солому». Наприклад, якщо потрапити в ДТП двічі за умови оплати одного лише з випадків, то первинна економія в 40-50% може виявитися переплатою у розмірі 20%.


Можливим варіантом понизити вартість є поліс з франшизою. Франшиза - та частина збитку, яка не відшкодовується страховіком. Це вигідно, наприклад, якщо вам зручніше самому ремонтувати дрібні пошкодження свого автомобіля, а до страховіку звертатися тільки у разі великого збитку або угону.

До достоїнств КАСКО можна віднести те, що в договорі можна передбачити практично будь-який страховий випадок, але слід звертати увагу на формулювання в договорі, оскільки часто страхові компанії складають текст договору з двояким розумінням, що згодом породжує судові спори.

У яких випадках особливо бажане страхування КАСКО? Якщо ви залишаєте автомобіль без нагляду, або не сильно упевнені в надійності охорони, варто застрахуватися саме по КАСКО. Також до даної послуги є необхідність удатися, якщо стаж водіння невеликий. Амбіції амбіціями, а реалії просто кричать про необхідність страхуватися по КАСКО у такому разі. За  статистикою на дорозі, в потоці машин, водій, в середньому, ухвалює ключові рішення раз в 3 секунди. Кожні три секунди є ризик погіршити стан автомобіля, а значить і стан гаманця. Враховуючи, що у «зелених» автомобілістів реакція не доведена до автоматизму, а середній випадок по КАСКО може обійтися в 5-9 тисяч грн., страхування автомобіля у разі новачка за кермом стає майже необхідною справою.

Страхування - це світова практика, яку слід переймати і у нас на Україні. Не буває, щоб все відразу вийшло гладко, тим більше в нашій каверзній державі, але реалії показують - це дозволить уникнути серйозних фінансових втрат. Головне щоб у нас страхування не приймало спотворених форм направлених лише на збагачення страховика, і сервіс був дійсно доброзичливим до клієнта, не говорячи вже про відсутність проблем з отриманням страхових виплат.

Страхувати або не страхувати? Ось в чому питання. Стосовно страхування свого «залізного коня» по КАСКО - справа суто індивідуальна, стосується особисто кожного, але досить таки «жирні» плюси на користь страхування схиляють всю більшу і більшу кількість людей до даної послуги. Адже так є можливість гарантувати свою стабільність і сприятливий результат майже в будь-якій життєвій ситуації, яка стосується вас і вашого автомобіля. Звичайно, це не означає, що всім потрібно бігти за КАСКО. Кожен сам може спробувати оцінити для себе ризик попадання в ту або іншу ситуацію і, порівнявши його з платою за страховку, зробити усвідомлений вибір.



Переглядів: 7112 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (13)

Переглядів: 2251 | Додав: FreeDOM | Дата: 14.09.2012 | Коментарі (0)

1 2 3 »


Конструктор сайтів - uCoz
Copyright //strakhuvannya.at.ua © 2024